Klimatyzacja Lublin do twojego domu

Wysokie temperatury w okresach letnich bardzo mocno wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Odpoczynek czy praca w takich warunkach bywa uciążliwa i nieprzyjemna. Z tego właśnie powodu nowoczesne i ekologiczne klimatyzatory w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Coraz częściej decydujemy się na montaż tego typu urządzeń w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. Wykonywana przez doświadczoną firmę, klimatyzacja Lublin to gwarancja terminowej, szybkiej i dobrze wykonanej instalacji. Sprawnie działająca klimatyzacja w domu czy biurze to gwarancja komfortowych warunków do funkcjonowania. Sprawdzi się ona jednakowo w czasie upalnych dni, a także w chłodniejszych okresach, podczas których dogrzewamy pomieszczenia mieszkalne. Klimatyzacja domowa Lublin to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się także u Państwa!

Inwestycja w klimatyzację to przepis na dobre samopoczucie i znakomite zdrowie. Ważne, aby podczas jej wyboru odpowiednio dopasować moc urządzenia do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie pracować. Dlatego, warto przed wyborem urządzenia skonsultować się z naszym doświadczonym konsultantem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania oraz doradzi w wyborze urządzenia lub całego systemu. Niezobowiązująca rozmowa znacznie pomoże Państwu w podjęciu decyzji. W ramach przeprowadzonej konsultacji, na życzenie klienta, przygotujemy darmową wycenę proponowanego systemu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Lublin — dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Przeprowadzony przez fachowców montaż klimatyzacji Lublin, zgodny ze sztuką to gwarancja długiego i bezproblemowego użytkowania urządzenia. Haier, daikin, samsung, green czy mitsubishi, to tylko część urządzeń, które na co dzień montujemy u naszych klientów. Pracując od wielu lat na jednostkach sprawdzonych producentów, mamy pewność, że nasi klienci w Lublinie będą cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem w upalne dni, a także, będą mieć możliwość dogrzewania w chłodniejszym okresie. Klimatyzacja do domu Lublin wymaga wyboru optymalnego miejsca oraz prawidłowego montażu. Aby przebiegł on sprawnie i bezproblemowo, warto skorzystać z usług specjalistów z tej branży.

Klimatyzacja Lublin zamontowana przez doświadczoną ekipę Energoklima

Jak przebiega montaż klimatyzacji Lublin?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna domowej klimatyzacji Lublin

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Gruntowny serwis klimatyzacji Lublin. Pamiętaj o nim każdego roku

Serwis wykonywany co najmniej dwa razy w roku da nam pewność, że urządzenie nas nie zawiedzie, kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Niezwykle ważny serwis klimatyzacji Lublin wykonany przez naszych specjalistów, polega na gruntownym wyczyszczeniu jednostek (wewnątrz, jak i z zewnątrz), wymianie filtrów oraz odgrzybieniu całego układu. Czynności te najlepiej wykonywać na przełomie marca i kwietnia oraz września i października, zanim rozpoczniemy intensywne użytkowanie urządzenia. Regularny serwis klimatyzacji Lublin wydłuża żywotność urządzeń oraz korzystnie wpływa na ich wydajność. Jednak czysta, odgrzybiona jednostka wpłynie na poprawienie się jakości powietrza w domu, które jest pozbawione kurzu, alergenów, bakterii oraz wirusów.
Serwis klimatyzacji wykonujemy na terenie całego Lublina oraz okolicznych miejscowości.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mojego domu w Lublinie?

Aby, wybrać odpowiednie urządzenie musisz wziąć pod uwagę powierzchnię swojego domu, ilość pomieszczeń oraz ilość domowników. W przygotowanym przez nas artykule na temat klimatyzacji do mieszkania umieściliśmy niezbędne informacje, które pomogą Ci w mądrym wyborze klimatyzacji Lublin.

Domowa klimatyzacja Lublin — jak często wykonywać jej przegląd?

Absolutne minimum to raz w roku. Jeśli jednak często używasz klimatyzacji oraz używasz jej także do ogrzewania domu, przegląd będzie potrzebny co najmniej dwa razy w roku. Najlepiej przed sezonem letnim i zimowym. Pewne czynności możesz wykonywać częściej samodzielnie. Dowiedz się więcej na temat regularnego czyszczenia i konserwacji klimatyzacji z naszego artykułu.

Montaż klimatyzacji Lublin — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt wykorzystanych jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż klimatyzacji Lublin jest inny, dlatego zawsze wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Moja klimatyzacja słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Spadek wydajności klimatyzacji Lublin jest prawdopodobnie spowodowany zaniedbanym urządzeniem. Mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia to typowe przyczyny słabej wydajności jednostki wewnętrznej. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Lublinie.

Jaki jest czas oczekiwania na montaż klimatyzacji Lublin?

Czas oczekiwania poza sezonem letnim jest na montaż klimatyzacji jest krótki i wynosi do około tygodnia. W gorącym letnim sezonie ze względu na bardzo dużą pracę czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do miesiąca. Pomyśl więc o montażu klimatyzacji Lublin odpowiednio wcześnie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Energooszczędne i sprawnie działające klimatyzacje, które zamontowaliśmy w Lublinie

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji i mieszkasz w Lublinie?

Skorzystaj ze wsparcia i fachowego doradztwa! Klimatyzacja domowa Lublin sprawdzi się także w Twoim mieszkaniu lub domu. Skontaktuj się z nami a zespół złożony z prawdziwych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, chętnie pomoże Ci w poprawieniu jakości powietrza w twoim domu. Przekonaj się sam o możliwościach naszych ekspertów i ciesz się z komfortowych warunków termicznych o każdej porze dnia i nocy.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.