Klimatyzacja Sandomierz. Komfort termiczny o każdej porze

Używane do niedawna tylko w pomieszczeniach handlowych oraz biurowych, klimatyzatory coraz częściej instalujemy także w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Klimatyzacja domowa to świetne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć Ci się chłodnym i czystym powietrzem w upalne dni. Dzięki temu odpoczynek lub codzienna praca nie będzie dla Ciebie udręką. W Energoklima stawiamy na jakość świadczonych przez nas usług oraz montowanych urządzeń klimatyzacyjnych. Pracujemy na swoją renomę i rozpoznawalność w branży od wielu lat, dzięki temu jesteśmy polecani przez naszych klientów. Klimatyzacja Sandomierz, w naszym wykonaniu to gwarancja wydajnego, ekonomicznego i bezawaryjnego systemu chłodniczego w Twoim domu. Zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz pomoże i dopasuje odpowiednie urządzenia. Zachęcamy do niezobowiązującej rozmowy z nami lub do wysłania formularza kontaktowego.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Sandomierz w Twoim domu, biurze czy lokalu użytkowym

Komfortowa temperatura poprawia nasze samopoczucie oraz pozwala nam efektywnie funkcjonować. Instalowana przez nas klimatyzacja Sandomierz w domach, hotelach czy biurach to profesjonalna usługa, z której będziesz zadowolony. Montaż klimatyzacji Sandomierz przeprowadzamy tylko z użyciem urządzeń sprawdzonych producentów takich jak Haier, Gree, Lg, Samsung czy Mitsubishi. Klimatyzatory tych marek to najwyższej jakości urządzenia - energooszczędne, bezawaryjne i trwałe. Dzięki temu mamy pewność, że montowana klimatyzacja w pomieszczeniach naszych klientów będzie służyć przez długie lata.
Zanim rozpoczniemy montaż klimatyzacji Sandomierz, przeprowadzimy z Tobą wywiad lub jeśli zajdzie taka potrzeba umówimy się na osobistą wizytę w miejscu montażu. Nasz specjalista doradzi i pomoże w wyborze oraz zaprojektowaniu systemu chłodzenia. W kolejnym etapie przygotujemy wycenę i w przypadku jej akceptacji umówimy się na termin montażu klimatyzacji.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Sandomierzu

Jak przebiega montaż klimatyzacji Sandomierz?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Sandomierz z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis i montaż klimatyzacji Sandomierz. Profesjonalnie zadbamy o Twoje urządzenia

Brak regularnego serwisowania klimatyzacji może prowadzić do wielu problemów: głośnej pracy, nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z urządzenia, zwiększonego poboru mocy a w końcu do uszkodzenia układu. Przeprowadzony przez nas serwis klimatyzacji Sandomierz zabezpieczy Twoje urządzenie przed niespodziewanymi problemami. Pamiętaj, aby przynajmniej raz w roku wykonać taki przegląd, najlepiej w okresie marca lub kwietnia, zanim zaczniesz intensywnie eksploatować urządzenie. Serwis klimatyzacji Sandomierz polega na:

  • dokładnym oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymianie wbudowanych filtrów,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji freonem.

Wykonanie tych czynności poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu oraz będzie skutkować, wydajnie działającą klimatyzacją w ciągu sezonu.
Kiedy jest już za późno na serwis, a Twoje urządzenie przestało działać, przyjedziemy, zdiagnozujemy usterkę oraz naprawimy urządzenie. Doświadczeni fachowcy są do Twoich usług! Zapraszamy do kontaktu z nami odpowiednio wcześnie, aby nie dopuścić do awarii klimatyzacji!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Sandomierzu?

Cena montażu klimatyzacji w Sandomierzu uzależniona jest od trudność montażu, ilości urządzeń do podłączenia oraz potrzebnych materiałów. Każdy montaż jest inny, dlatego wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz wiedzieć ile będzie kosztował montaż klimatyzatora w twoim przypadku wypełnij formularz lub zadzwoń do nas.

Czy klimatyzator ogrzeje mój dom zimą?

Oczywiście, że tak. Praktycznie każdy nowy klimatyzator posiada funkcję grzania, którą możesz z łatwością włączyć. W Sandomierzu ogrzewanie klimatyzacją sprawdzi się zwłaszcza w małych domach, domkach letniskowych oraz sklepach i pomieszczeniach biurowych.

Jaka klimatyzacja będzie odpowiednia do mieszkania w Sandomierzu?

Do niewielkiego powierzchniowo mieszkania sprawdzą się jednostki pracujące w systemie split, które cechują się cichą i wydajną pracą.

Czy jeden klimatyzator wystarczy na całe mieszkanie?

Niestety jest to praktycznie nie możliwe do osiągnięcia. Aby skutecznie schłodzić całe miekszkanie lub dom potrzeba kilku jednostek pracujących w systemie multisplit.

Dlaczego klimatyzator słabo chłodzi?

Powodów może być kilka. M.in. brak czynnika chłodzącego, mocne zabrudzenie, zagrzybienie. W najgorszym wypadku nieszczelność w układzie lub uszkodzenie mechaniczne, któregoś z podzespołów.Sprawdź dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są takie ważne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Zainstalowaliśmy u naszych klientów setki klimatyzatorów różnego typu. Od kilkunastu lat działamy lokalnie na terenie trzech województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. W Sandomierzu, który często odwiedzamy w naszej pracy, wykonaliśmy już kilkadziesiąt systemów chłodniczych!

Szukasz sprawdzonej i rzetelnej firmy do montażu lub serwisu klimatyzacji?

Jesteś we właściwym miejscu! Od kilkunastu lat pomagamy tworzyć nowoczesne i ekologiczne domy, wyposażone w najnowsze osiągnięcia techniki. Klimatyzatory są jednym z tych elementów, które poprawiają nasz komfort cieplny i bez, których obecnie wielu ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania. Stale rozwijamy nasze możliwości oraz wdrażamy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym stajemy się liderami w branży. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub drogą mailową. Odpowiemy na Twoje pytania oraz wątpliwości. Zachęcamy do odwiedzenia także naszego bloga, w którym znajdziecie dużo przydatnych informacji!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.