Domowa klimatyzacja Tomaszów Lubelski

Od kilkunastu lat działamy na terenie Tomaszowa Lubelskiego i w jego okolicach montując ekologiczne i energooszczędne klimatyzatory w systemach split oraz multisplit. W Energoklima stawiamy na jakość oraz terminowość świadczonych usług. Dlatego montowana przez nas klimatyzacja Tomaszów Lubelski to gwarancja długiej oraz bezproblemowej eksploatacji jednostek chłodzących. Do bardzo popularnych klimatyzatorów należy klimatyzacja Daikin. Wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym możemy m.in. sterować urządzeniem przez smartfon, doskonale sprawdzi się w twoim domu czy mieszkaniu. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę na klimatyzatory firmy Daikin lub innych interesujących Cię producentów. Nasz doradca fachowo odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości w wyborze systemu klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Prawidłowy montaż klimatyzacji Tomaszów Lubelski. Wybierz usługi fachowców

Ze względu na upalne lata montaż klimatyzacji Tomaszów Lubelski staje się koniecznością. Aby jednak cały układ mógł prawidłowo funkcjonować potrzeba odpowiednio go zamontować. Fachowcy w naszym zespole to doświadczeni i certyfikowani instalatorzy, którzy nie mają sobie równych. Dzięki nim w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w swoim domu. Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w tego typu rozwiązanie, które może kosztować kilka tysięcy złotych, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy Twoje wątpliwości i doradzimy jaki klimatyzator sprawdzi się w Twoich warunkach najlepiej.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Tomaszowie Lubelskim

Jak przebiega montaż klimatyzacji Tomaszów Lubelski?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Tomaszów Lubelski z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa oraz serwis klimatyzacji Tomaszów Lubelski

Klimatyzacja to nowoczesna instalacja, która wymaga regularnego serwisu. Pozostawiona sama sobie bez jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony może w najpotrzebniejszym momencie przestać działać. Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji Tomaszów Lubelski da Ci pewność, że przez kolejne miesiące będziesz się cieszyć z dobrodziejstw tego wynalazku. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów:

  • wydobywający się brzydki zapach,
  • kapiąca woda z klimatyzatora,
  • nieefektywna praca oraz brak chłodzenia,

skontaktuj się z nami jak najszybciej. Prawdopodobnie jest to ostatni moment na przeprowadzenie serwisu urządzenia. Nasi specjaliści przeprowadzą serwis klimatyzacji Tomaszów Lubelski szybko i profesjonalne. W jego trakcie w zależności od potrzeb wykonają:

  • dokładne oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymianę lub wyczyszczenie wbudowanych filtrów,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji freonem.

Jeśli jednak na serwis klimatyzacji jest za późno, zajmiemy się diagnozą powstałej usterki oraz wyeliminujemy ją tak szybko, jak to będzie możliwe. Nie warto zwlekać i zarezerwować przegląd urządzenia jak najszybciej. Zapraszamy do kontaktu z nami!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Setki zamontowanych systemów klimatyzacji i setki zadowolonych klientów z naszych usług to nasz powód do dumy. Zobacz jak wykonujemy naszą pracę.

Planujesz montaż klimatyzacji w domu? Szukasz sprawdzonej firmy w Tomaszowie Lubelskim?

Doskonale trafiłeś! Tomaszów Lubelski to stały punkt na mapie, który często odwiedzamy w celu montażu lub serwisu klimatyzacji u naszych klientów. Nowoczesny i ekologiczny dom, bez wątpienia musi być wyposażony w klimatyzację. Dzięki niej poprawisz jakość swojego powietrza w domu, a także obniżysz temperaturę w upalne dni. Specjaliści Energoklima w dziedzinie chłodnictwa, pomogą Ci w wyborze idealnego modelu klimatyzatora. Zaprojektują i zamontują całą instalację.
Jeśli masz pytania, odwiedź nasz blog lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub poprzez formularz! Zapraszamy!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.