Klimatyzacja Ożarów. Inwestycja, która podniesie twój domowy komfort

Kapryśna pogoda i długotrwałe upalne okresy dają się nam we znaki każdego roku. Odpoczynek lub praca w takich warunkach bywa bardzo uciążliwa i nieprzyjemna. Dlatego coraz więcej mieszkańców naszego kraju decyduje się na klimatyzację.
Komfortowe warunki, jakie zapewnia nam ten wynalazek XXI wieku, jest bezcenną wartością dla każdego z nas. System klimatyzacji zazwyczaj składa się z dwóch jednostek - zewnętrznej i wewnętrznej, które są ze sobą połączone. Aby cały układ poprawnie funkcjonował, niezbędny jest jego prawidłowy montaż, który warto zlecić doświadczonej ekipie - Energoklima. Klimatyzacja Ożarów to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się także u Państwa!

Inwestycja w klimatyzację to przepis na dobre samopoczucie i znakomite zdrowie. Ważne, aby podczas jej wyboru odpowiednio dopasować moc urządzenia do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie pracować. Dlatego, warto przed wyborem urządzenia skonsultować się z naszym doradcą, który pomoże w dobraniu jednostki z odpowiednimi parametrami, dopasowanej do Twoich potrzeb.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Ożarów - dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Montaż klimatyzacji to zadanie dla prawdziwych specjalistów. Jeśli zależy Ci na dobrze wykonanej pracy, warto skorzystać z pomocy ekspertów. W Energoklima od wielu lat świadczymy usługi montażu klimatyzacji w domach, mieszkaniach czy lokalach użyteczności publicznej. Mała klimatyzacja do pokoju czy duży rozbudowany system multisplit, nie stanowią dla nas problemu. Odpowiednio dobierzemy klimatyzację do pokoju 30m2 jak i dużej powierzchni sklepowej. Urządzenia, z którymi na co dzień pracujemy, pochodzą od sprawdzonych przez nas producentów takich, jak LG, Samsung, Haier czy Gree. Montując te klimatyzatory, mamy pewność, że posłużą naszym klientom przez długie lata. Montaż klimatyzacji Ożarów niesie ze sobą kilka korzyści. Urządzenie nie tylko zapewni nam dopływ chłodnego powietrza w upalne dni. Klimatyzacja Ożarów dodatkowo filtruje powietrze z zanieczyszczeń, a w razie potrzeby może służyć jako dodatkowe źródło ciepła. Wielofunkcyjność oraz niskie koszty eksploatacji to zdecydowanie największe atuty tego urządzenia. Warto więc pomyśleć o wyposażeniu własnego domu w klimatyzację!

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Ożarowie

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Ożarów z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Gruntowny serwis klimatyzacji Ożarów. Pamiętaj o nim każdego roku

Regularnie serwisowana klimatyzacja to pewność, że urządzenie nie zawiedzie nas, wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Warto więc pamiętać o jej systematycznym serwisie.
Serwis klimatyzacji Ożarów, który nasi serwisanci mogą dla Państwa wykonać, polega na kompletnym wyczyszczeniu urządzeń wchodzących w skład całego systemu (wewnątrz, jak i z zewnątrz), wymianie filtrów oraz odgrzybieniu całego układu i uzupełnieniu go brakującym czynnikiem chłodzącym. Serwis klimatyzacji Ożarów korzystnie wpływa na wydajną i efektywną pracę całego systemu, ale przede wszystkim poprawia jakość powietrza w domu. Czyste filtry lepiej zbierają kurz, alergeny, bakterie oraz wirusy krążące w powietrzu. Dzięki temu lepiej oddychasz i śpisz!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Montujemy klimatyzację od wielu lat i możemy pochwalić się setkami zadowolonych klientów. Część naszych ostatnich realizacji pokazuje nasze możliwości.

Masz w planie montaż lub serwis klimatyzacji?

Potrzebujesz małej klimatyzacji do pokoju, a może chcesz zainstalować kompleksowe rozwiązanie typu multisplit w swoim domu lub biurze? Skorzystaj z naszego fachowego doradztwa i pomocy w wyborze klimatyzacji. Zespół złożony z doświadczonych ludzi jest do Twoich usług. Zaprojektujemy, sporządzimy dokładny kosztorys i zamontujemy klimatyzację w dogodnym dla Ciebie terminie. Przekonaj się sam o możliwościach naszych ekspertów i ciesz się z komfortowych warunków termicznych o każdej porze dnia i nocy.
Odwiedź nasz blog lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub poprzez formularz! Zapraszamy!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.