Domowa klimatyzacja Zarzecze. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Bez klimatyzacji nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Towarzyszące nam na każdym kroku jednostki chłodzące, obniżają temperaturę w środkach komunikacji publicznej, sklepach, biurach i innych pomieszczeniach. Warto więc pomyśleć i zainstalować klimatyzację domową. Klimatyzacja Zarzecze w twoim domu doskonale sprawdzi się w okresie upalnego lata, ale także w okresach przejściowych dzięki możliwości używania jej jako dodatkowego źródło ciepła. Wyposażona w filtry powietrza sprawi, że będziesz cieszyć się także czystym powietrzem, pozbawionym kurzu, pyłu i bakterii.
W Energoklima od kilkunastu lat zajmujemy się kompleksowym doradztwem, montażem oraz serwisem i naprawą klimatyzacji. Stawiamy przede wszystkim na jakość i terminowość naszych usług co w połączeniu z nowoczesnymi klimatyzatorami, da Ci gwarancję doskonałego systemu chłodzenia w domu. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i skontaktuj się z nami. W czasie niezobowiązującej rozmowy odpowiemy na wszystkie twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Zarzecze. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Profesjonalnie przeprowadzony montaż klimatyzacji Zarzecze w twoim domu pozwoli Ci cieszyć się bezproblemową pracą urządzeń przez najbliższe lata. Dlatego, warto zlecić to doświadczonej ekipie z wieloletnim stażem pracy, dla której klimatyzacja nie ma tajemnic. Przeprowadzony przez nas montaż klimatyzacji Zarzecze to gwarancja świetnie wykonanej usługi, w krótkim czasie. Będziesz mógł cieszyć się chłodnym powietrzem nawet tego samego dnia, kiedy zaczniemy montaż.
Podczas instalacji całego systemu używamy tylko dobrej jakości materiałów oraz urządzeń pochodzących od sprawdzonych producentów, z którymi współpracujemy. Klimatyzatory Gree, Samsung czy Lg to jednostki niezawodne, łatwe w obsłudze i przede wszystkim bezawaryjne, dlatego zapewniamy pełną gwarancję i bezpieczeństwo ich użytkowania. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy Ci się ich pozbyć. Klimatyzacja Zarzecze to inwestycja, która zdecydowanie przyniesie Ci dużo wymiernych korzyści. Warto więc zadbać o to, aby cała usługa była wykonana profesjonalnie!

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Zarzeczu

Jak przebiega typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Zarzecze z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

 • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
 • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
 • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Zarzecze - zadbamy o twoje urządzenia

Klimatyzacja to instalacja, która wymaga regularnego serwisu i konserwacji. Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji Zarzecze da Ci pewność, że będzie ona funkcjonować bezproblemowo i nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w chłodzonych pomieszczeniach. Do najczęstszych problemów spotykanych w urządzeniach chłodniczych należą:

 • wydobywający się brzydki zapach,
 • kapiąca woda z klimatyzatora,
 • nieefektywna praca, brak chłodzenia,
 • brak czynnika chłodzącego w układzie.

Odpowiednio i na czas przeprowadzony serwis jednostek chłodzących może zapobiec tego typu problemom. Aby był on jednak skuteczny, warto zlecić go doświadczonej ekipie. Fachowcy z Energoklima przeprowadzą dokładny serwis klimatyzacji w Zarzeczu, w którego trakcie wykonają:

 • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
 • czyszczenie i mycie skraplaczy,
 • czyszczenie parownika,
 • dezynfekcję urządzeń,
 • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
 • sprawdzenie szczelności układu,
 • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

W ten sposób poprawi się żywotność urządzeń, ich wydajność oraz jakość powietrza w twoim domu. Zadbaj o regularny serwis minimum dwa razy do roku, aby cieszyć się długo i bezproblemowo działającą klimatyzacją w swoich czterech kątach.
W przypadku gdy zauważysz niepokojące sygnały, świadczące o możliwej awarii klimatyzacji, zadzwoń do nas. Nasz specjalista przyjedzie i dokona szczegółowej diagnostyki problemu oraz wyeliminuje usterkę w najszybszy możliwy sposób. Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Zobacz część wykonanych przez nas instalacji systemu klimatyzacji. Przekonaj się sam, co potrafimy!

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji w domu? Mieszkasz w Zarzeczu? Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci w wyborze oraz dobraniu odpowiedniej mocy urządzeń. Zaplanujemy i zamontujemy cały system klimatyzacji, abyś nie musiał niczym się martwić. Skorzystaj z pomocy doświadczonej ekipy, która o klimatyzacji wie praktycznie wszystko. Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Wybierz dogodną formę kontaktu dla siebie!
Nie zapomnij także o odwiedzeniu naszego bloga, w którym znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat klimatyzacji oraz innych rozwiązań, dzięki którym stworzysz nowoczesny i ekologiczny dom.

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.