Domowa klimatyzacja Sokołów Małopolski. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Upalne lato pojawiające się każdego roku z powodu zachodzących zmian klimatycznych jest coraz bardziej gorące i suche. Nie możemy zapanować nad pogodą, ale już nad temperaturą w domu owszem. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku będzie klimatyzacja domowa. Klimatyzacja Sokołów Małopolski coraz częściej jest przez nas montowana w domach i mieszkaniach. Dzięki tym niewielkim urządzeniom możesz cieszyć się z chłodnego i czystego powietrza w swoich czterech kątach. W końcu odpoczniesz, wyśpisz się i będziesz mógł normalnie funkcjonować w gorące, letnie dni. Klimatyzacja Sokołów Małopolski, której montażem zajmujemy się od kilkunastu lat to pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie i zgodnie z ustalonym terminem. Stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług oraz terminowość wykonywanej pracy. Klimatyzatory montowane przez nas pochodzą od światowej klasy producentów takich jak LG, Samsung, Mitsubishi Electric czy Gree. Dzięki dobrej jakości sprzętowi oraz naszemu doświadczeniu otrzymujesz system klimatyzacji, który w 100% spełni twoje oczekiwania.
Zadzwoń lub napisz do nas, a chętnie pomożemy i doradzimy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu lub mieszkania.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Sokołów Małopolski. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Obecnie montowane klimatyzatory to nowoczesne i energooszczędne jednostki. Aby jednak spełniały w pełni swoje zadania, ważne jest, aby odpowiednio je zamontować. Montaż klimatyzacji w Sokołowie Małopolskim i jego okolicach wykonujemy od kilkunastu lat. Nasi specjaliści mają ogromną wiedzę oraz potrzebne specjalistyczne narzędzia do przeprowadzenia całego procesu. Profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji Sokołów Małopolski zapewni Ci sprawne i wydajne działanie jednostki przez najbliższe lata. Jedyne, o czym musisz pamiętać to regularny serwis urządzeń, który oczywiście możesz nam także zlecić.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Sokołowie Małopolskim

Jak odbywa się typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Sokołów Małopolski z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Sokołów Małopolski - zadbamy o twoje urządzenia

Regularny przegląd elementów klimatyzacji to najważniejszy czynnik podczas jej eksploatacji, który bezpośrednio wpływa na jej pracę. Wykonywany w terminie pozwoli Ci cieszyć się z wszystkich funkcji klimatyzacji. Serwis klimatyzacji Sokołów Małopolski pozytywnie wpłynie na wydajność pracy urządzenia oraz na jakość powietrza w twoim domu.
W ramach serwisu nasz specjalista, w zależności od potrzeb wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Koszt usługi nie jest duży, a zapewni Ci spokój na najbliższe miesiące. Ważne, aby taki przegląd wykonywać przynajmniej dwa razy do roku na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Dzięki temu nie zaskoczy Cię niespodziewana usterka klimatyzacji.
Jeśli jednak dojdzie do awarii, nasz specjalista dokona diagnostyki problemu i wyeliminuje usterkę w tak szybko, jak to możliwe. Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji i korzystania z naszych usług. Sokołów Małopolski jest stałym punktem na obszarze naszego działania, więc nie będzie problemu, abyśmy przeprowadzili serwis także u Ciebie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Usługi serwisu, naprawy oraz montażu świadczymy także w Sokołowie Małopolskim i jego okolicach. Zobacz efekty naszej pracy i przekonaj się o naszych możliwościach.

Planujesz w swoim domu w Sokołowie Małopolskim montaż klimatyzacji? Skontaktuj się z nami!

Czasem trudno dokonać mądrego i dobrego wyboru. Mnóstwo sprzecznych ze sobą informacji, które znajdują się w internecie, nie pomaga w podjęciu decyzji. Dlatego warto wykorzystać doświadczenie i wiedzę specjalistów z Energoklima. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniej mocy urządzeń, zaprojektujemy cały system i sporządzimy szczegółowy kosztorys całej inwestycji. Rozwiejemy twoje wątpliwości i udzielimy odpowiedzi na każde pytanie. Skontaktuj się z nami.
Jeśli interesujesz się klimatyzacją lub nowoczesnymi rozwiązaniami do domu, odwiedź nasz blog, w którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na te tematy!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.