Klimatyzacja Dębica. Ochłoda w upalne dni

Upalne lata każdego roku doskwierają nam coraz bardziej. Dlatego też w coraz większej ilości miejsc publicznych możemy spotkać klimatyzatory, które dają nam ochłodę. Coraz częściej jednak klimatyzacja pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki niewielkim rozmiarom klimatyzacja Dębica jest możliwa do zainstalowania w każdym nawet najmniejszym pomieszczeniu. Instalacja klimatyzacji to nie mały wydatek, ale zdecydowanie wart swojej ceny, który docenisz zwłaszcza w letnie upalne dni. Świadczone przez Energoklima usługi, montowane urządzenia i używane materiały do ich montażu są na najwyższym poziomie. Wypracowana renoma i rozpoznawalność na rynku sprawia, że nie możemy sobie pozwolić na nawet najmniejszy błąd. Klimatyzacja Dębica, w naszym wykonaniu to pewność, wydajnego i bezawaryjnego systemu klimatyzacji w Twoim domu. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób, a nasz doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania i przygotuje bezpłatną wycenę klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Klimatyzacja do Twojego domu.Montaż klimatyzacji Dębica

Montaż klimatyzacji Dębica to nie lada wyzwanie. Nie każdy będzie w stanie temu sprostać, dlatego, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Należy pamiętać, że na jakość chłodzenia i wydajność całego urządzenia wpływ ma nie tylko sam klimatyzator, ale także sposób, w jaki został zainstalowany. Źle wykonany montaż, może sprawić, że nie będziemy w pełni zadowoleni z efektu końcowego. Specjaliści, którzy pracują w Energoklima, mają fachową wiedzę oraz umiejętności potrzebne do szybkiego i profesjonalnego montażu klimatyzacji w Dębicy. Pracujemy tylko na sprawdzonych urządzenia takich marek jak Haier, Gree, Lg, Samsung czy Mitsubishi. Zanim jednak przejdziemy do montażu klimatyzacji w Twoim domu, będziemy potrzebować kilku ważnych informacji m.in. powierzchni pomieszczenia, w którym będzie działać urządzenie. Pozwoli nam to dopasować odpowiednią jednostkę oraz przygotować kosztorys całej operacji. Po akceptacji naszej wyceny umówimy się na dogodny termin i sprawnie zainstalujemy system chłodzenia.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Dębicy

Jak odbywa się montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Dębica z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Dębica. Zadbamy o Twoje urządzenia

Klimatyzacja jak każde urządzenie mechaniczne wymaga regularnego przeglądu. Przynajmniej raz w roku, według zaleceń producentów taką operację należy przeprowadzić, aby móc cieszyć się sprawnym urządzeniem przez kolejne miesiące. W naszych warunkach klimatycznych najlepiej na serwis klimatyzacji Dębica umówić się na przełomie marca i kwietnia, kiedy jeszcze nie rozpoczęliśmy intensywnej eksploatacji klimatyzatora.
Regularny serwis jest o tyle ważny, ponieważ klimatyzator pobierając powietrze z otoczenia, także je oczyszcza. Wbudowane filtry, najczęściej HEPA, usuwają zanieczyszczenia w postaci pyłu, kurzu, smogu, alergenów i innych bakterii i wirusów. Pracując kilka miesięcy w roku, mogą zgromadzić naprawdę spore ich ilości. Zanieczyszczony filtr przekłada się na efektywność urządzenia, które pobiera więcej mocy oraz na jakość powietrza w pomieszczeniu a co za tym idzie, wpływa na nasze zdrowie. Przeprowadzony przez nas serwis klimatyzacji Dębica jest kompleksowy i w zależności od potrzeb wykonujemy m.in.:

  • ogólny przegląd stanu technicznego urządzeń,
  • dokładne oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymiana lub wyczyszczenie wbudowanych filtrów,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji freonem.

Tak przeprowadzona konserwacja urządzenia, zapewni mu bezproblemową pracę przez najbliższe miesiące. A ty będziesz cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w upalne dni. Nawet najlepsze klimatyzatory czasem ulegają uszkodzeniu. Dlatego nasza oferta obejmuje także ich diagnostykę oraz pełną naprawę. Zachęcamy do regularnego korzystania z naszych usług i niezwlekania na ostatnią chwilę.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Od lat instalujemy m.in. klimatyzatory ścienne, przypodłogowe czy kanałowe. Przeprowadzamy montaże w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach czy lokalach użytkowych. Zamów montaż klimatyzacji Dębica i sprawdź co potrafimy.

Szukasz sprawdzonej i fachowej firmy do montażu lub serwisu klimatyzacji w Dębicy? Odezwij się do nas!

Nasi eksperci mają niezbędną wiedzę oraz lata doświadczenia, co jest gwarancją jakości montażu na najwyższym poziomie. Nowoczesne, samowystarczalne, ekologiczne domy to światowy trend, który wkroczył do naszego kraju. Domy wyposażone w innowacyjne rozwiązania techniki poprawiają jakość naszego życia oraz obniżają koszty jego utrzymania. Klimatyzacja Dębica, której montażem się zajmujemy, może znacznie poprawić Twój domowy komfort oraz jakość powietrza. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz blog, w którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą sprawdzić się także w Twoim domu!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.