Klimatyzacja Chrzanów do Twojego domu, biura i sklepu

Postęp technologiczny i co krok pojawiające się nowe rozwiązania ułatwiające nam życie, śmiało wkraczają do naszych domów i mieszkań. Jednym z takich rozwiązań jest klimatyzacja Chrzanów. Niewielkich rozmiarów dwie jednostki połączone w systemie split to najprostsze rozwiązanie, które sprawdzi się w praktycznie każdym domu lub mieszkaniu. Podstawowa funkcja, jaką jest chłodzenie powietrze to nie jedyna zaleta klimatyzacji domowej. Nowoczesne jednostki takich firm jak Lg, Samsung czy Gree mogą służyć także jako urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, a dzięki wbudowanym filtrom oczyszczą powietrze w Twoim domu z kurzu, brudu, pyłu i bakterii znajdujących się w powietrzu. Klimatyzacja Chrzanów odpowiednio zamontowana i dobrana do wielkości pomieszczenia przyniesie Ci ulgę w upalne dni i ciepły powiew w te chłodniejsze. Wybierając firmę Energoklima, mają Państwo pewność, że cały system klimatyzacji będzie zamontowany szybko i prawidłowo. Wypracowana przez nas renoma to efekt ciężkiej pracy, tysięcy zamontowanych klimatyzacji i odbytych szkoleń. Setki zadowolonych klientów to nasz największy powód do dumy!
Zapraszamy do kontaktu z nami w dogodny dla Ciebie sposób. Nasi specjaliści pomogą w wyborze, zaprojektują, wycenią oraz odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania odnośnie do klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Fachowy i szybki montaż klimatyzacji Chrzanów

Świadczone przez nas usługi związane z montażem klimatyzacji świadczymy także w Chrzanowie i jego okolicach. Doskonale wiemy, że profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji Chrzanów to podstawa sprawnie działającej klimatyzacji przez długie lata. Dlatego w naszej ekipie pracują specjaliści z wieloletnim stażem oraz ogromną wiedzą dotyczącą systemów chodzenia. Nasze doświadczenie oraz jednostki chłodzące renomowanych firm to gwarancja, że twoja klimatyzacja w domu lub mieszkaniu przez długie lata nie będzie sprawiać Ci problemów. Decydując się na montaż klimatyzacji Chrzanów, warto zasięgnąć rady naszych specjalistów, którzy doradzą, dobiorą i wycenią cały system klimatyzacji. Działamy na rynku od kilkunastu lat i możemy poszczycić się ogromnym zaufaniem i zadowoleniem z naszych usług klientów z trzech województw, na których terenie działamy.
Jeśli zależy Ci na szybkim, profesjonalnym i bezproblemowym montażu klimatyzacji w Twoim domu, odezwij się do nas. Nie zawiedziemy Cię!

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Chrzanowie

Jak przebiega montaż klimatyzacji Chrzanów?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Chrzanów z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zaplanuj serwis klimatyzacji Chrzanów

Oprócz podstawowego zadania instalacje chłodzące spełniają także dodatkową rolę, jaką jest usuwanie zanieczyszczeń stałych z powietrza poprzez filtrację. Zawieszone w powietrzu cząsteczki kurzu, pyłu czy smogu są wyłapywane przez wbudowane filtry. Dzięki temu możesz cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem. Jednak z czasem filtry potrzebują wyczyszczenia lub wymiany. Dlatego tak ważny jest regularny serwis klimatyzacji Chrzanów. Poprawnie przeprowadzony zapewni Ci spokój na kolejne miesiące użytkowania urządzenia. W warunkach domowych zalecane jest przeprowadzać serwis klimatyzacji Chrzanów przynajmniej raz w roku, zanim rozpoczniemy jej intensywną eksploatację. Przeprowadzany przez nas serwis klimatyzacji Chrzanów polega na:

  • ocenie technicznej urządzeń i ich stanu
  • dokładnym wyczyszczeniu z kurz i pyłu, który się zebrał zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymianie lub wyczyszczeniu filtrów wewnętrznych,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodniczym.

Jak każde urządzenie mechaniczne taki klimatyzatory mogą z czasem ulec awariom. W przypadkach problemów z klimatyzatorem i jego nieprawidłowym działaniem diagnozujemy usterki i naprawiamy je w najszybszym możliwym czasie. Zachęcamy do regularnego korzystania z serwisu klimatyzacji w naszej firmie. Odpowiednio serwisowany klimatyzator będzie sprawnie i wydajnie funkcjonował przez długie lata.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie. Klimatyzacja Chrzanów montowana przez naszych doświadczonych specjalistów, już w niejednym domu wprowadziła miłe uczucie chłodu w upalne dni. Zobacz, co potrafimy i jak pracujemy!

Potrzebujesz wykonać serwis klimatyzacji? Szukasz doświadczonej firmy do montażu klimatyzacji w Chrzanowie?

Znakomicie, że trafiłeś do nas. Fachowo Ci pomożemy w odpowiednim serwisie Twojego urządzenia, ale także pomożemy Ci w jego dobrze oraz sporządzimy darmową wycenę. Od lat tworzymy samowystarczalne i ekologiczne domy dla naszych klientów. Ogromne doświadczenie poświadczone tysiącami sprawnych instalacji w domach, biurach czy innych miejscach publicznych oraz setki zadowolonych klientów to coś, co nas wyróżnia.
Jeśli masz pytania i chciałbyś uzyskać rzetelnych odpowiedzi, odwiedź nasz blog lub skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.