Domowa klimatyzacja Baranów Sandomierski. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Do niedawna klimatyzatory znajdowały się tylko w nielicznych miejscach publicznych. Jednak z powodu zmian klimatycznych i częstych fal upałów, nowoczesne systemy chłodzące można spotkać dosłownie wszędzie. Coraz więcej osób decyduje się na klimatyzatory w domu czy mieszkaniu, aby już nigdy więcej nie przejmować się wysokimi temperaturami. Klimatyzacja domowa to bez wątpienia znakomite rozwiązanie pod warunkiem, że zostanie zainstalowana przez doświadczoną firmę, taką jak nasza. Działając od kilkunastu lat na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego, zdobyliśmy masę doświadczenia oraz setki zadowolonych klientów. Systemy chłodzące, które wykonujemy, montujemy m.in. w domach jednorodzinnych, biurach oraz różnego typu zakładach pracy i sklepach. Nasza kompleksowa oferta obejmuje doradztwo, projekt, wycenę oraz montaż. Nasi doświadczeni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, skompletują odpowiednie jednostki chłodzące oraz doradzą w podjęciu właściwej decyzji. Zachęcamy do niezobowiązującej rozmowy z nami lub wysłania formularza kontaktowego.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Baranów Sandomierski. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Prawidłowo zaprojektowany system klimatyzacji, odpowiedniej mocy urządzenia oraz poprawny montaż w miejscu przeznaczenia to niezwykle ważne aspekty, o które należy zadbać. Montaż klimatyzacji Baranów Sandomierski przeprowadzony przez specjalistów z naszej firmy da Ci gwarancję, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie. Setki wykonanych przez nas systemów klimatyzacji w systemie split i multisplit pozwoliły nam zdobyć mnóstwo doświadczenia i wyrobić sobie renomę rzetelnej firmy. Do montażu klimatyzacji w Baranowie Sandomierskim używamy urządzeń producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Mitsubishi, Lg czy Daikin to tylko część producentów, których urządzenia montujemy na co dzień. Energooszczędne, ekologiczne o unikalnym designie świetnie w komponują się w otoczenie w twoim domu. Skonsultuj się z naszym doświadczonym doradcą, który pomoże Ci w całym procesie wyboru oraz montażu klimatyzacji.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Baranowie Sandomierskim

Jak przebiega typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Baranów Sandomierski z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Baranów Sandomierski - zadbamy o twoje urządzenia

Okres letni to czas, w którym klimatyzacja jest bardzo intensywnie eksploatowana. Warto więc odpowiednio wcześnie sprawdzić jej stan. Serwis klimatyzacji Baranów Sandomierski wykonany przynajmniej dwa razy w roku da Ci pewność, że cały system nie zawiedzie, kiedy będzie najbardziej potrzebny.
Regularny przegląd wykonywany przez doświadczonych specjalistów to pewność, że urządzenie będzie nam służyć przez długi czas. Czysta i odgrzybiona jednostka chłodząca wpłynie pozytywnie na jakość powietrza, a tym samym poprawi Twoje samopoczucie.
Umów się na serwis klimatyzacji w Baranowie Sandomierskim, a nasz specjalista przyjedzie i w razie potrzeby wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Wykonane przez nas zabiegi są przeprowadzane z użyciem odpowiednich narzędzi i dlatego nie należy ich wykonywać samemu. Zachęcamy do regularnego korzystania z naszych usług serwisowych, które świadczymy na terenie Baranowa Sandomierskiego. Koszt serwisu urządzeń jest naprawdę niewielki, a zapewni Ci spokój na najbliższe miesiące.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Instalowane przez nas systemy klimatyzacji od kilkunastu lat sprawnie działają w domach naszych klientów, dając im ochłodę w upalne dni. Każdy montaż klimatyzacji jest inny i do każdego podchodzimy indywidualnie. Kilkanaście ostatnich realizacji pokazuje jak pracujemy, i co potrafimy!

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji w domu? Skontaktuj się z nami

Zespół specjalistów z Energoklima z chęcią pomoże Ci w wyborze, zaprojektowaniu i zamontowaniu nowoczesnego systemu klimatyzacji. Do tej pory wykonaliśmy tysiące instalacji w systemach split i multisplit, a nasi klienci cieszą się chłodnym i czystym powietrzem w swoich domach. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach do Twojego domu lub odezwij się do nas w dogodny dla Ciebie sposób.

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.