Klimatyzacja wewnętrzna Nowa Dęba. Komfort i świeże powietrze każdego dnia

Umieszczona w domu, biurze czy sklepie klimatyzacja wewnętrzna to świetny sposób na zapewnienie przyjemnych warunków termicznych swoim domownikom oraz klientom. Nowoczesne jednostki znanych i cenionych producentów jak Lg, Samsung czy Mitsubishi cieszą się ogromną popularnością dzięki swojej bezawaryjnej i wydajnej pracy. Urządzenia te nie tylko chłodzą i oczyszczają powietrze, ale także mogą służyć jako element systemu ogrzewania. W Energoklima od kilkunastu lat tworzymy ekologiczne domy wyposażone w klimatyzatory oraz inne nowoczesne rozwiązania. Klimatyzacja Nowa Dęba w Twoim domu sprawi, że nie będziesz chciał z niego wychodzić w upalne dni. Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci w odpowiednim dopasowaniu klimatyzacji wewnętrznej do Twoich potrzeb.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Nowa Dęba. Szybko i sprawnie wykonamy ją dla Ciebie

Z myślą o naszych klientach montaż klimatyzacji Nowa Dęba, zawsze przebiega sprawnie i szybko. Zespół doświadczonych specjalistów wykona swoją pracę rzetelnie oraz z zachowaniem wszelkich norm i zaleceń producentów klimatyzatorów. Od prawidłowego zamontowania urządzenia zależy jego wydajność i efektywność chłodzenia.
Przed montażem klimatyzacji w Nowej Dębie zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem lub w razie konieczności zjawimy się w miejscu montażu. Na tym etapie nasz konsultant doradzi oraz pomoże w wyborze urządzenia o odpowiedniej mocy. W kolejnym kroku przygotujemy projekt całego systemu oraz wycenę całej usługi razem z urządzeniami. Jeśli wycena zostanie zaakecptowana, umówimy się na montaż w konkretnym terminie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu montaż klimatyzacji Nowa Dęba w Twoim domu przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Klimatyzacja wewnętrzna Nowa Dęba. Montaż i serwis urządzeń

Zakres pracy, który wykonujemy podczas montażu klimatyzacji wewnętrznej

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Nowa Dęba z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Diagnoza usterek oraz serwis klimatyzacji Nowa Dęba

Klimatyzacja to instalacja technologiczna, która wymaga regularnego serwisu i konserwacji. Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji Nowa Dęba da nam pewność, że będzie ona funkcjonować bezproblemowo i nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w chłodzonych pomieszczeniach. Do najczęstszych problemów spotykanych w urządzeniach chłodniczych należą:

  • wydobywający się brzydki zapach,
  • kapiąca woda z klimatyzatora,
  • nieefektywna praca, brak chłodzenia,
  • brak czynnika chłodzącego w układzie.

Odpowiednio przeprowadzony serwis jednostek chłodzących może zapobiec tego typu problemom. Aby był on jednak skuteczny, warto zlecić go doświadczonej ekipie Energoklima. Nasi fachowcy przeprowadzą dokładny serwis klimatyzacji Nowa Dęba w którego trakcie wykonają:

  • dokładne oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymianę wbudowanych filtrów,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji freonem.

Ponadto zajmujemy się także naprawą uszkodzonych jednostek. Zdiagnozujemy powstałą usterkę i przedstawimy kosztorys jej naprawy, abyś mógł znowu cieszyć się świeżym i chłodnym powietrzem w swoich czterech kątach.
Zapraszamy do kontaktu z nami!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jak często należy przeprowadzać przeglądy okresowe klimatyzatorów w Nowej Dębie?

Prawidłowe użytkowanie klimatyzatora wymaga okresowych przeglądów. W zależności od tego, jak często korzystamy z klimatyzacji, zaleca się wykonanie przeglądu minimum raz w roku. Najlepiej jest go zrobić przed sezonem letnim oraz przed zimą. Sprawdź dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Nowej Dębie?

Cena klimatyzatorów uzależniona jest od marki klimatyzatora, jego mocy, funkcji i trudności montażu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztował montaż klimatyzacji Nowa Dęba, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza kontaktowego, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator do mieszkania w Nowej Dębie?

Pod uwage należy wziąć powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. Aby zrobić to w prawidłowy sposób polecamy zapoznać się z naszym artykułem na temat klimatyzacji do mieszkania lub skontaktowac się z nami bezpośrednio.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby schłodzić cały dom?

Jedynie w przypadku bardzo małych domów lub mieszkań jest to możliwe. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię domu potrzeba kilku klimatyzatorów pracujących w systemie multi split.

Mój klimatyzator słabo chłodzi i grzeje. Co może być przyczyną?

Przyczyn może być kilka — zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Coraz częściej klimatyzacja wewnętrzna jest przez nas montowana w Nowej Dębie. Duże doświadczenie w jej montażu sprawia, że jesteśmy w stanie zamontować je w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Mieszkasz w Nowej Dębie? Chcesz zainstalować klimatyzację wewnętrzną w domu lub biurze?

Fachowa i rzetelna firma, która doradzi, zaprojektuje oraz zamontuje klimatyzację to rzadkość. Jednak w Energoklima z łatwością i bez zbędnych problemów przeprowadzimy dla Ciebie cały ten proces, abyś mógł czuć się komfortowo w swoim domu. Specjaliści w dziedzinie chłodnictwa, pomogą w wyborze idealnego modelu klimatyzatora, a następnie zaprojektują i zamontują całą instalację.
Jeśli masz pytania i chciałbyś uzyskać rzetelnych odpowiedzi, odwiedź naszą bazę wiedzy lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub poprzez formularz! Zapraszamy!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.