Klimatyzacja Mielec. Nowoczesne rozwiązania dla twojego domu

Globalne ocieplenie klimatu to problem, który z roku na rok dotyka nas coraz bardziej. Wyjątkowo ciepłe okresy letnie i towarzyszące im fale gorąca nie omijają też naszego kraju. Z tego właśnie względu coraz częściej decydujemy się na zamontowanie urządzeń klimatyzacyjnych w naszych domach. Dzięki nim w czasie upalnych dni możemy cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem.
Sprawnie działająca klimatyzacja Mielec, zamontowana przez doświadczonych monterów z naszej firmy zapewni Państwu komfortowe warunki termiczne w upalne dni. Nowoczesna klimatyzacja do domu nie tylko chłodzi powietrze w upalne dni, ale także oczyszcza je oraz może ogrzewać w chłodniejszych okresach przejściowych.
Szukając odpowiedniej klimatyzacji w Mielcu, warto najpierw zasięgnąć porady w doświadczonego doradcy. Nasz konsultant w trakcie rozmowy telefonicznej odpowie na wszystkie Państwa pytania oraz pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania. Niezobowiązująca rozmowa znacznie ułatwi podjęcie prawidłowej decyzji. Na życzenie klienta przygotujemy darmową wycenę systemu klimatyzacji, którym będą Państwo zainteresowani. Zachęcamy do skontaktowania się z nami!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Mielec — dlaczego jesteśmy najlepsi w swoim fachu?

Kilkanaście lat doświadczenia oraz setki zamontowanych klimatyzacji, pozwoliły nam osiągnąć duży sukces na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Montaż klimatyzacji Mielec wykonujemy tylko na sprawdzonych, energooszczędnych i wydajnych urządzeniach takich firm jak daikin, samsung, gree czy mitsubishi. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty oraz stale podnosimy swoje kwalifikacje, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami klimatyzacyjnymi. Przeprowadzamy montaż klimatyzacji w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, sklepach, a także w różnego typu zakładach pracy.

Klimatyzacja mielec zamontowana przez doświadczoną ekipę Energoklima

Jak odbywa się montaż klimatyzacji Mielec?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie, możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Mielec w Twoim domu

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Mielec. Usługa, która zapewni długą i bezproblemową pracę jednostek chłodzących

Klimatyzacja Mielec spełnia kilka zadań jednocześnie. Nie tylko chłodzi czy ogrzewa powietrze, ale przede wszystkim, dzięki wbudowanym filtrom oczyszcza powietrze z kurzu, pyłu, alergenów, smogu, bakterii oraz wirusów. Jednak jak każde urządzenie mechaniczne wymaga odpowiedniego przeglądu. Odpowiednio częsta konserwacja klimatyzatora wydłuża żywotność urządzenia oraz korzystnie wpływa na jego wydajność. Serwis klimatyzacji Mielec najlepiej przeprowadzić co najmniej dwa razy w roku. Idealnym czasem będzie przełom marca i kwietnia oraz września i października, zanim na dobre rozpoczniemy sezon chłodzenia lub dogrzewania pomieszczeń. Przeprowadzony przez nas serwis polega na gruntownym wyczyszczeniu jednostek (wewnątrz, jak i z zewnątrz), wymianie filtrów oraz odgrzybieniu całego układu. Dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów z jednostki chłodzącej oraz znacznie poprawimy jakość powietrza w pomieszczeniu.
Wykonany przez nas okresowy przegląd klimatyzacji, da Państwu pewność, że urządzenie nie zawiedzie, kiedy będzie naprawdę potrzebne. Każdego roku w Mielcu przeprowadzamy setki tego typu konserwacji, dlatego warto zarezerwować sobie termin odpowiednio wcześnie i nie czekać na ostatnią chwilę!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mieszkania w Mielcu?

Przy wyborze urządzenia należy wziąć pod uwagę m.in. powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. W artykule na temat klimatyzacji do mieszkania znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w dobrym wyborze.

Jak często wykonywać przegląd klimatyzacji Mielec?

Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz z klimatyzacji. Minimum raz w roku należy zlecić kompleksowy serwis profesjonalistom. Idealnie będzie jeśli będziesz zlecać taki serwis przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz przed zimą. Dowiedz się, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

Montaż klimatyzacji Mielec — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż jest inny, dlatego wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie montaż klimatyzacji Mielec, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza kontaktowego, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Moja klimatyzacja słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Spadek wydajności klimatyzacji Mielec jest spowodowanym brakiem regularnego serwisu urządzenia. Bezpośrednią przyczyną może być zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Mielcu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Systemy klimatyzacyjne, które mieliśmy okazję wykonywać w Mielcu i jego okolicach

Masz w planie montaż lub serwis klimatyzacji i mieszkasz w Mielcu?

Skorzystaj ze wsparcia i fachowego doradztwa! Nasz zespół złożony jest z prawdziwych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Posiadają oni obszerną wiedzę na temat nowoczesnych systemów chłodzących i chętnie wykorzystają ją w poprawieniu Twoich warunków życia. Przekonaj się sam o możliwościach naszych ekspertów i ciesz się z komfortowych warunków termicznych o każdej porze dnia i nocy.
Zajrzyj także do naszej bazy wiedzy i bądź na bieżąco z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.